Вася

Відгризла свою лапу, щоб не бути у "полоні": померла відома собака-розвідник – відео

Katarzyna Zamierowska / Facebook

"Сьогодні плачуть наші серця…"

У Польщі пішов із життя кане-корсо на ім'я Вася, який під час служби у розвідувальному взводі морської піхоти у 2022 році заплутався у дроті перед окопами бойовиків на Донбасі, але відгриз собі лапу, щоб повернутися до українців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на представницю фонду "Кане-корсо без кордонів" Катажину Замєровську.

"Сьогодні плачуть наші серця… Вася, кане-корсо, наш ветеран війни в Україні, програв боротьбу з важкою хворобою. Сміливий, красивий і гордий собака. Пес-герой, який під час бою на передовій потрапив у ворожу пастку. Щоб повернутися до своїх, він відкусив собі лапу. Допомогли Васі зробити протез у Польщі… Він завжди буде в наших серцях… Дорогий Васюлику, біжи на інший кінець веселки…", – поділилася вона.

Замєровська поділилася емоційним відео, де Вася знятий разом з морпіхами, лікарями та волонтерами. За її словами, тварина померла через серцеву хворобу (кардіоміопатію). Неясно, чи була ця патологія вродженою, чи набутою.

Згідно з "Новинарнею", Вася проходив службу на Донбасі з 2016 року разом з морськими піхотинцями ВМС ЗС України. Пораненого пса евакуював Михайло "Тягач" Приступа, який згодом загинув на фронті під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Постраждалого кане-корсо відправили до Польщі 14 листопада 2022 року для протезування після втрати передньої лапи. Команда польських спеціалістів працювала над відновленням здоров'я собаки.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що котик з Києва чекає на люблячу родину.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ