Бразильське плем'я отримало доступ до Інтернету, але "все стало ще гірше" – фото

Плем'я марубо, яке мешкає в лісах Амазонки вздовж бразильської річки Ітуї, нещодавно отримало доступ до супутникового інтернету Starlink

Однак реакція корінного народу на цю інновацію виявилася не такою однозначною, як можна було припустити. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The New York Times.

Виникла низка проблем і побоювань

Донедавна ця ізольована спільнота, члени якої проживають у спільних хатинах, взагалі не мала виходу в мережу. Ситуація кардинально змінилася у 2022 році, коли завдяки запуску Starlink місцеві мешканці отримали можливість швидко переглядати вебресурси, реєструватися в соціальних мережах та споживати потокове відео.

"Коли ми отримали доступ до швидкісного інтернету, всі були просто в захваті", – ділиться враженнями 73-річна Цайнама Марубо, представниця корінного народу.

Однак, попри очевидні переваги, жінка висловлює стурбованість тим, що ця технологічна новинка може спричинити ледачість молодого покоління.

"Зараз все стало ще гірше. Молодь розслабилася через інтернет і хоче жити, як білі люди", – зазначає вона.

Схожі побоювання висловлює й батько трьох дітей на ім'я Кайпа. Він вдячний за освітній потенціал швидкісного інтернету, втім непокоїться через те, що його нащадки захопилися відеоіграми від першої особи, ризикуючи почати наслідувати побачене на екранах.

Занепокоєність щодо таких негативних тенденцій висловлює й 40-річний лідер племені Еноке Марубо.

"Це докорінно змінило наш усталений уклад, що може бути руйнівним. У нашому селі, якщо ти не займаєшся полюванням, рибальством чи вирощуванням овочів/фруктів, то й їсти нема чого. Утім, гадаю, що інтернет принесе нам більше користі, аніж шкоди. Принаймні, поки що", – зауважує він.

Менш оптимістично налаштований лідер місцевої асоціації сіл Альфредо, який турбується, що під впливом дорослого контенту в мережі молодь племені може спробувати повторити побачене.

Загалом, попри певні застереження, марубо не можуть більше уявити своє життя без інтернету, адже сучасні технології значно полегшують доступ до екстреної допомоги, зокрема у випадках укусів отруйних змій. На відміну від попереднього аматорського радіозв'язку між селами, тепер постраждалих можна оперативно евакуювати гелікоптерами.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що ШІ спрогнозував, що станеться з плем'ям сентінельців, якщо воно опиниться у Лондоні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше