ЗСУ

Якщо військовозобов'язані жінки не стали на військовий облік – чи загрожує українкам покарання

Офіс президента

Українські жінки певних спеціальностей вважаються військовозобов'язаними

Відповідно до нового закону про посилення мобілізації, усі військовозобов'язані повинні оновити свої дані у ТЦК. Чи передбачається покарання за невиконання цього зобов'язання – розповідає "Дивогляд" із посиланням на Telegraf.

Новий закон про посилення мобілізації в України набув сили 18 травня. Військовозобов'язані мають два місяці на те, тою оновити свої дані у ТЦК. У разі невиконання цієї процедури усі військовозобов'язані громадяни отримають штраф у розмірі від 17 тис грн до 25,5 тис грн. Це стосується також і жінок.

"Так, їх (жінок – ред. Дивогляд) так само можуть штрафувати за порушення правил військового обліку, якщо вони своєчасно не оновлять свої облікові дані. Жінки певних спеціальностей, а це переважно медики, віком від 18 до 60 років повинні стати на військовий облік та отримати військово-обліковий документ", – сказав начальник Кременчуцького районного ТЦК Мирослав Волков.

Чоловік також зауважив, що наразі мобілізація жінок проводиться лише за їх особистою згодою, відповідно до постанови Кабміну № 560.

"У період обов’язкового уточнення облікових даних, який триває до 16 липня, на медичний огляд взагалі не направляються ті військовозобов’язані, які мають право на відстрочку від призову, віком старше 55 років, заброньовані та жінки, які мають дійсний військово-обліковий документ", – сказав очільник РТЦК.

Військовозобов’язані жінки, які не мають дійсного військово-облікового документа, або вперше його отримують, повинні пройти військово-лікарську комісію.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ