У кого можуть вилучити авто на потреби ЗСУ – пояснення юристки

З 18 травня в Україні набере чинності новий закон про мобілізацію, який має пункт про безкоштовне вилучення автомобілів у громадян для потреб ЗСУ

За словами юристки Євгенії Захарченко, відповідно до цього закону, автомобілі не будуть вилучати в усіх громадян. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

Кількість та вид автівок буде встановлено місцевими держадміністраціями

Якщо у людини є лише один автомобіль, його не будуть забирати. Але якщо в українця є кілька авто, то вилучатимуть те, яке найбільше підходить для армії, але перед цим проведуть оцінку його вартості на ринку.

У разі транспорту, що належить підприємствам та організаціям різних форм власності, вилучення буде визначатися у відсотках. Наприклад, якщо сільськогосподарське підприємство має трактори, то 25% зі 100% можуть вилучити для потреб ЗСУ.

Кількість та вид автівок буде встановлено місцевими держадміністраціями згідно з мобілізаційним планом. Право вилучення автотранспорту матимуть працівники терцентрів комплектування, Служби безпеки України та Головного управління розвідки.

Юрист наголосила, що перелік автомобілів, необхідних для армії, складають ЗСУ. Після цього в регіонах формується мобілізаційне замовлення.

Потім Територіальні центри комплектування та власник оцінюють ринкову вартість автомобіля, його технічний стан та складають акт прийому-передачі. Після цього транспорт реєструють у Територіальному центрі комплектування та можуть вилучати. Якщо власнику машини повідомили, що його автомобіль заберуть для ЗСУ, то він не може виїжджати на ній за межі області, країни, продавати, дарувати або передавати під заставу.

За словами юристки, інформацію про наявний транспорт у громадян ТЦК буде отримувати від органів, які ведуть їхній облік, зокрема МВС та Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства.

Транспортний засіб повертатимуть власнику протягом 30 днів після оголошення демобілізації. Водночас Кабінет міністрів має визначити порядок компенсації збитків, завданих автомобілям.

Раніше "Дивогляд" розповідав, які автомобілі українці найчастіше купували у квітні 2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше