Військові-медикині

Мобілізація жінок в Україні: кому треба стати на військовий облік

5 канал

Мобілізація жінок наразі добровільна

Від 18 травня 2024 року усі військовозобов'язані жінки віком 18-60 років повинні оновити свої облікові дані у ТЦК. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Кременчуцький районний ТЦК і СП.

Від початку дії нового закону про посилення мобілізації в Україні, усі військовозобов'язані повинні оновити свої дані та отримати військово-облікові документи. Це стосується також і військовозобов'язаних жінок.

Варто відмітити, що до армії жінки можуть вступити лише за власним бажанням. Раніше уряд скасував норму про те, що жінок-медиків і фармацевтів більше не прийматимуть на роботу без "військового квитка".

"Жінки-військовозобов’язані – віком від 18 до 60 років – повинні звернутися до ТЦК та СП для отримання військово-облікових документів. Долучитися до лав ЗСУ жінки можуть лише за власним бажанням", – наголосили у повідомленні. 

Відповідно до закону "Про військовий обов'язок і військову службу", обов'язковому військовому обліку підлягають жінки, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти, здобули медичну або фармацевтичну спеціальність та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, за яких умов працівники військкомату можуть вторгатися на приватну територію для вручення повістки.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ