Лампочка

Відновлення триватиме місяцями: голова "Укренерго" зробив важливу заяву про відключення світла

Pixabay

Дефіцит буде зберігатися і він буде досягати таких значень, що імпортом і аварійною допомогою його не можна буде перекрити

Голова "Укренерго" Володимир Кудрицький попередив українців про можливі проблеми з постачанням електроенергії не лише влітку, але у й зимовий період, передає "Дивогляд". 

За словами Кудрицького, взимку споживання електрики суттєво зростає, а отже відключення будуть відбуватися і на побутовому рівні. 

"Можу сказати, що нас очікує непроста зима. Ця зима може бути непростою, тому що взимку споживання зростає, і навіть з урахуванням тих планів з відновлення генерації, які на сьогоднішній день існують, досить вірогідно, що повністю виключити імовірність планових відключень не вдасться", – пояснив голова "Укренерго".

Володимир Кудрицький зазначив, що на відновлення пошкоджених електростанцій піде багато часу, до місяців, а у випадку з деякими енергоблоками відновлення триватиме роками.

"Очікувати, що у нас буде якесь стрімке збільшення генерації в енергосистемі в найближчі тижні – не варто. Найближчі місяці дефіцит буде зберігатися. І час від часу він буде досягати таких значень, що імпортом і аварійною допомогою його не можна буде перекрити. Тому до відключень треба бути готовими. Це не є блекаути, це контрольовані відключення, які ми, як оператор, застосовуємо для того, щоб зберегти цілісність енергосистеми", – додав Кудрицький.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні через брак електрики застосували аварійну допомогу з Польщі та Румунії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ