собака

Температурні аномалії: коли влітку буде найспекотніше – кліматолог

Shutterstock

Температура повітря перевищуватиме норму

Кліматологиня Укргідрометцентру Віра Балабух поділилася прогнозом погоди на прийдешнє літо, а також розповіла, чи варто очікувати на сильну спеку, передає "Дивогляд". 

Завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС і НАН України відмітила, що влітку безумовно будуть спекотні дні. Інколи температура повітря перевищуватиме норму.

"Тому, якщо говорити про червень, то взагалі, відповідно до тих прогнозів, які зараз уже є, які дають основні світові кліматичні центри, очікується, що червень в Україні може бути на один-два градуси вищий за норму. Водночас найбільш аномальною температура може бути на заході України, а також на південному сході", – зазначила Балабух.

Водночас, за словами фахівчині, саме у червні на території України може бути значний дефіцит опадів.

Найспекотнішими місяцями кліматологиня називає липень та першу половину серпня. У цей період Балабух прогнозує температурні аномалії.

"А якщо загалом у нас липень на більшості території України є найспекотнішим місяцем, – саме протягом цього періоду спостерігаються найвищі температури, і якщо ми очікуємо, що середня за місяць температура повітря може бути на два градуси вищою за норму, то можна припустити, що й у цьому році липень, можливо, десь перша половина серпня можуть мати найбільш високі температури повітря", – зазначила кліматологиня.

Нагадаємо, раніше синоптикиня розповіла, чи будуть потужні опади влітку 2024.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ