собака

Температура вища за норму: якою в Україні буде погода в червні 2024 року

Shutterstock

Імовірність фіксування температурних рекордів не виключається

Аномально високі температури повітря сколихнули весь світ. Незвичні температурні рекорди фіксували як взимку, так і навесні. Чи варто очікувати на пекельну спеку цього літа та якою в Україні буде погода у червні – розповіла Віра Балабух, передає "Дивогляд".

Завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС та НАН України Віра Балабух не виключила ймовірність фіксування температурних рекордів, але, разом із цим, зазначила, що сильної спеки не буде.

"Відповідно до тих розрахунків які є зараз, очікується що літо в Україні може бути теплим, але не спекотним. Періоди тривалої спекотної погоди малоймовірні", – підкреслила метеорологиня.

За словами експертки, середня температура повітря за сезон лише на 1-2°С перевищить норму. Також влітку переважатимуть повітряні маси з Атлантики, які стануть причиною вологої погоди над територією України.

"Ми бачимо, що погодні умови взимку були для нас надзвичайно сприятливі. Навіть весною до нас прийшло літо, яке нам дуже допомогло зекономити тепло й електроенергію. Є надія, що і влітку не буде великої спеки, щоб не перевантажити нашу енергосистему", – наголосила Віра Балабух.

Якою буде погода у червні 2024

Червень буде значно теплішим за норму. Про це заявила синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха:

"Останні роки світова тенденція полягає в тому, що влітку дедалі більше днів із високими значеннями температури, а літні місяці дедалі частіше б'ють температурні рекорди - як у нас, так і в багатьох країнах, і загалом у північній півкулі така тенденція зберігається", – пояснює синоптик.

Середня температура повітря у перший місяць літа коливатиметься в межах від +19 до +23 градусів. Такі показники на 1,5-2 градуси вищі за кліматичну норму. У гірських районах буде дещо прохолодніше – від +16 до +19 градусів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні у квітні випаде сніг.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ