Для деяких українців передбачена виплата у ₴10,8 тисяч – як її отримати

Внутрішні переселенці з різних українських регіонів можуть очікувати на фінансову допомогу від міжнародних організацій

Сума цієї допомоги складає ₴3,6 тисяч на кожну особу щомісяця і покриває тримісячний період. Тобто, одна особа, яка є внутрішнім переселенцем, може розраховувати на допомогу в сумі ₴10,8 тисяч. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Міністерство реінтеграції.

Уся інформація, яку треба знати

Ця допомога передбачена для переселенців з Дніпропетровської, Запорізької, Одеської та Харківської областей. Грошова підтримка для внутрішніх переселенців та постраждалого від військових дій населення надається в рамках проєкту Консорціуму реагування. Цей проєкт координується французькою неприбутковою організацією ACTED за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).

Особи чи сім'ї, які ще не отримували таку допомогу від благодійного фонду "Право на захист", а також не одержують її від міжнародних організацій, можуть подати заявку. Крім того, заявники повинні відповідати одній з певних категорій:

 • внутрішні переселенці (з 24 лютого 2022 року), що проживають у зазначених областях;
 • мають пошкоджене або зруйноване внаслідок обстрілів або військових дій житло (після 24 лютого 2022 року);
 • отримали поранення після 24 лютого 2022 року, але не є учасниками бойових дій.

Важливо зауважити, що останні два пункти стосуються і мешканців Дніпропетровської, Одеської, Запорізької та Харківської областей. Крім того, для отримання допомоги потрібно відповідати хоча б одному критерію вразливості, а саме, бути домогосподарством:

 • що складається винятково з осіб похилого віку (60+);
 • мати трьох або більше дітей;
 • мати дитину віком до 2 років;
 • бути вагітною жінкою;
 • мати інвалідність І чи ІІ групи.

Для визначення, чи відповідаєте ви умовам програми, можна скористатися опитувальником для самоперевірки. Сам опитувальник можна знайти за цим посиланням.

У разі реєстрації на отримання допомоги мають бути присутні всі члени сім'ї, а також треба мати певний пакет документів:

 • паспорт громадянина України або закордонний паспорт;
 • податковий номер кожного члена домогосподарства;
 • свідоцтво про народження дітей (для дітей до 14 років);
 • дійсний IBAN картки українського банку для отримання виплат (копія або фото довідки із реквізитами IBAN рахунку), але не картки єПідтримка та єМалятко. Це повинен бути особистий гривневий рахунок (не ФОП), відкритий у будь-якому банку України. Він має бути дійсним ще щонайменше пів року з можливістю приймати перекази;
 • будь-які документи, що підтверджують належність до категорії вразливості.

Допомога виплачуватиметься одночасно за три місяці кожному члену домогосподарства і надійде на банківський рахунок, наданий під час реєстрації. Кошти для неповнолітніх і неповносправних/недієздатних осіб отримують їхні офіційні представники (батьки, опікуни, піклувальники тощо), але у них мають бути відповідні документи.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що одна з найпопулярніших серед українських біженців країн збільшить для них виплати.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше