У респондентів також спитали, чи тогорічне підвищення тарифів дозволило відновити належним чином пошкоджені об'єкти енергетичної інфраструктури
Більшість українців розуміє потребу у підвищенні тарифів на енергопостачання для відновлення пошкоджених об'єктів інфраструктури. Такий висновок випливає з результатів опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 6-8 травня, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".
Так, 45% респондентів висловили думку, що для забезпечення ремонтних робіт можуть бути підвищені тарифи на електроенергію, враховуючи доходи та споживчі можливості домогосподарств, а ще 10% вважають, що тариф слід підвищити для всіх. За результатами опитування, більшість респондентів (67%) погоджується з тим, що в разі підвищення тарифів незахищені верстви населення повинні отримати допомогу від держави, хоча 26% з цим не згодні.
До того ж, 70% опитаних вважають, що тогорічне підвищення тарифів дозволило відновити належним чином пошкоджені об'єкти енергетичної інфраструктури. За результатами опитування, 59% вважають, що інфраструктура була відновлена на достатньому рівні, 11% – на повному, 15% – на недостатньому, а 2% вважають, що не було жодного відновлення.
Стосовно стану електропостачання, 54% опитаних вважають його задовільним, бо не відбуваються відключення. 41% стикаються з відключеннями час від часу. Лише 4% зазначили про погану ситуацію.
Більшість опитаних (дві третини) вважають стабільне енергозабезпечення важливим, але готові пережити короткочасні перебої. Загалом, 27% вважають, що стабільне енергозабезпечення критично важливе. Лише 7% заявили, що стабільне енергозабезпечення не має для них значення, і вони готові терпіти тривалі перебої.
Похибка дослідження з довірчою ймовірністю 0,95 не перевищує 2,8%.
Раніше у Міненерго пояснили, чому в Україні, ймовірно, зростуть тарифи на світло.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.