комаха

Україні загрожує нашестя небезпечних комах через раннє потепління – експерт

Live Scince

Комахи часто є переносниками різних вірусів та інфекцій

Через раннє та різке потепління в Україні існує висока загроза нашестя небезпечних комах, що переносять віруси та інфекції. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на ВВС Україна.

Період з кінця березня до початку квітня в українських регіонах виявився незвично теплим. Лише за половину цього місяця у Києві зареєстрували 12 температурних рекордів. У деяких областях показники термометрів сягнули відмітки +26°С – це найвища температура за десятки років спостережень при нормі +10...+16°С у цей період.

Ентомолог Валерій Корнєєв розповів, що таке різке і досить раннє потепління може стати причиною небезпечного нашестя різних комах, які можуть бути носіями небезпечних інфекцій. Зокрема, існує загроза появи в Україні нових інвазійних видів комах.

"Непокоїть, що до нас прийдуть теплолюбні види комарів та інших комах, які можуть переносити небезпечні інфекції. Ми не можемо спрогнозувати подальше потепління, але воно зсуне багато явищ. З'являтимуться ще і ще більш несподівані види шкідників", – вважає Корнєєв.

За словами фахівця, через ранній цвіт різних рослин і появу їхніх комах-запилювачів, в екосистемах відбуваються певні зміни, що впливає не лише на рослинний, але й на тваринний світ. Так, експерти не виключають імовірності посиленого "цвітіння" води в результаті тривалого перегрівання водойм, а також погіршення кормової бази для водних тварин.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, які українські міста найбільше "атакують" кліщі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ