Пітер Хіггс

Відкрив "частинку Бога": пішов із життя лауреат Нобелівської премії Пітер Хіггс

Фото з відкритих джерел

Пітер Хіггс передбачив існування однієї з елементарних частинок

У 94-річному віці помер фізик і лауреат Нобелівської премії Пітер Хіггс. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Единбурзький університет, де він був почесним професором.

Це сталося 8 квітня. Теоретик "бозону Хіггса" пішов із життя після нетривалої хвороби.

За словами Пітера Матісона, директора і віце-канцлера університету, Пітер Хіггс був особистістю видатного калібру, науковцем з великою уявою та баченням, які збагатили наше розуміння світу. Його інноваційна робота надихнула багатьох вчених, а його спадщина залишиться невичерпним джерелом натхнення для майбутніх поколінь.

Пітер Хіггс передбачив існування однієї з елементарних частинок, бозону, за 48 років до того, як вона була відкрита. Пізніше цю частинку назвали на його честь. Фільм "Лихоманка елементарних частинок" був знятий про "бозон Хіггса".

Відкриття дослідника дозволило розгадати механізм утворення маси. Згодом вона стала відома як "частинка бога".

"Минуло майже 50 років, перш ніж існування частинки змогли підтвердити. Експерименти на Великому адронному колайдері в Церні нарешті у 2012 році підтвердили теорію Хіггса. За цю роботу він отримав Нобелівську премію з фізики в 2013 році разом із Франсуа Енглером", – розповіли в університеті.

Пітер Хіггс також був нагороджений різними відзнаками за свої досягнення в галузі теоретичної фізики, включаючи медаль Дірака, присуджену Інститутом фізики в Лондоні, і премії від Європейського фізичного товариства у галузі фізики частинок і фізики високих енергій. Також він був членом Королівського товариства Единбурга і Лондонського королівського товариства.

Раніше "Дивогляд" розповідав про історію українського астронома світового масштабу та прихильника Євромайдану Клима Чурюмова.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ