Дізнайтеся про свої особливості завдяки кіно – вчені розповіли, що улюблені жанри фільмів кажуть про характер людини

Вподобання людей в кінематографі зазвичай обмежуються певними жанрами, але деякі воліють різноманітність

Дослідження, які проводилися в цій області, прагнули розкрити, що наш вибір жанру кіно може розповісти про нас, проте відповіді можуть відхилятися від очікуваних варіантів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Розглядаючи особистісні характеристики, пов'язані з перевагами в кіно, дослідники натрапили на неочікувані відкриття та підтвердили деякі очікувані істини. Так, що ж наші улюблені кіножанри говорять про нас з точки зору науки?

Жахи

У сфері кінофільмів жахів висновки оптимістичні: цікавість до цього жанру не є показником психопатії. Насправді, зацікавленість у жахах та трилерах може свідчити про високий рівень товариськості та екстравертності. 

Дослідження з Іспанії виявило, що екстраверти мають схильність до бойовиків та фільмів жахів, на відміну від ігрових шоу та новин, які їм швидко набридають. Інше дослідження виявило, що фанати жахів виробляють більше слини під час перегляду "П'ятниці 13-те", що може вказувати на підвищену увагу.

Протилежно до попередніх припущень, дослідження 2022 року показало, що любителі фільмів жахів не відчувають менше співчуття. За словами психолога Матіаса Класена, досвід перегляду жахів аналогічний дитячим іграм у хованки, стверджуючи, що це може робити людей емоційно міцнішими.

Романтичні комедії

Щодо романтичних комедій, виявлено, що їх популярність зростає в холодну погоду. Дослідники з Колорадо виявили, що віра в "справжнє кохання" підвищує задоволення від перегляду романтичних фільмів. Валері Кретц у 2019 році з'ясувала, що прихильники романтичних комедій, які вірять у силу справжнього кохання, частіше бувають щасливі у відносинах.

Крім того, дослідження 2014 року встановило, що перегляд романтичних комедій може сприяти вирішенню конфліктів у парах, зберігаючи їх відносини міцними на довший термін.

Чоловік і жінка дивляться кіно
Чоловік і жінка дивляться кіно
Фото: Shutterstock

Наукова фантастика

У 2015 році з'явилося дослідження, яке викликало багато дискусій, стверджуючи, що прихильники наукової фантастики мають схильність до нарцисизму та бажання втекти від навколишньої дійсності. Згідно з цим дослідженням, участь у культурі гіків може слугувати способом підкреслити своє особливе "я", задовольнити потребу в приналежності та виразити себе творчо.

Проте доктор Гевін Міллер з Університету Глазго висловив думку, що такий підхід не враховує важливого аспекту: наукова фантастика часто розглядає глибокі соціальні та етичні питання, виходячи за рамки простої втечі від реальності.

Крім того, з'явилися висновки, які пов'язують інтерес до наукової фантастики та фентезі з вищим рівнем творчості. Доктор Кевін Браун, когнітивний психолог, зазначив, що захопленість фантазією часто є ознакою творчої натури.

Підтримують цю думку і результати дослідження вчених з Університету Оклахоми, які виявили, що фанати наукової фантастики відрізняються відкритістю до нових ідей та готовністю досліджувати незвідане.

Комедії

Що стосується комедій, дослідники прийшли до висновку, що прихильники цього жанру, як правило, більш енергійні та мають більше ентузіазму. Додаткові дослідження виявили, що такі люди відзначаються відкритістю до нових переживань і творчим мисленням у порівнянні з іншими. Окрім того, було встановлено, що перегляд комедій може ефективно знижувати рівень стресу, демонструючи, що сміх справді є потужним ліками.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як вчені встановили, що музичні вподобання кажуть про людину.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше