8 березня

Чи буде в Україні цього року вихідний 8 березня

Shutterstock

Уряд пропонував скасувати свято Міжнародного дня жінок

Щороку 8 березня у світі традиційно відзначається Міжнародний жіночий день. Раніше цей день був вихідним. Чи відпочиватимуть українці 8 березня 2024 року – розповідає "Дивогляд".

В Україні з 24 лютого 2022 року триває воєнний стан, під час якого додаткові вихідні скасовуються, а офіційно відпочинок від роботи можливий лише у суботу та неділю. Цього року 8 березня випадає на п'ятницю, тому, логічно припустити, що вихідного цього дня не буде.

Водночас варто відмітити, що недержавні установи та організації можуть самостійно встановлювати тривалість вихідних для своїх працівників.

В Україні можуть скасувати 8 березня

Минулого року в Україні пропонували скасувати свято 8 березня, пояснюючи тим, що це "комуністична спадщина". Разом із цим, було багато аргументів на користь збереження свята, оскільки його відзначають у багатьох країнах світу, а не лише у російській федерації.

Однак, у 2023 році у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який скасовує вихідний 8 березня. Замість цього депутати запропонували відзначати 25 лютого День української жінки. Цю дату обрали не просто так – цього дня народилася українська поетеса Леся Українка.

Наразі законопроєкт все ще знаходиться на розгляді у Верховній Раді і не відомо чи скасують 8 березня в Україні, як свято жінок.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні пропонують запровадити нове державне свято.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ