Календар

В Україні змінили дати святкування трьох свят – подробиці

Shutterstock

Зміни відбулися в рамках "відмови від російської спадщини"

В Україні офіційно змінили дати святкування трьох державних і релігійних свят, передає "Дивогляд".

Народний депутат України Ярослав Железняк повідомив, що відтепер в Україні змінюють дати святкування трьох важливих свят в рамках "відмови від російської спадщини". Так, відтепер, Різдво Христове в Україні офіційно святкуватимуть 25 грудня, замість 7 січня. Однак, багато православних християн відмітили, що планують і надалі відзначати це велике релігійне свято так, як звикли – тобто 7 січня.

Також змінилися й дати святкування двох державних свят. День захисників і захисниць України замість 14 жовтня перенесли на 1 жовтня, а День української державності тепер припадає на 15 липня замість 28 липня. Такі зміни спричинені переходом церковного календаря в Україні з юліанського на григоріанський. Таким чином, День захисників і захисниць України приурочений до свята Покрови, а День української державності – до дня хрещення Київської Русі.

Водночас, День української державності у 2023 році ще відзначатимуть 28 липня.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли українці хочуть святкувати Різдво.

Дивіться також відео 5 каналу: НЕ ЗАХОВАЮТЬСЯ! У БЕРДЯНСЬКУ "ТЄКУЧКА КАДРІВ". Ворог казиться: репресії містян 24/7. В. Дудукалов

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ