Чому вранці краще пити чай, а не каву – 5 порад від дієтолога

Багато людей не можуть уявити свій ранок без ароматної кави, яка дарує заряд енергії та бадьорості

Однак, дієтологи радять замінити цей напій, передає "Дивогляд" із посиланням на Health Shots.

Експертка з дієтології Авні Каул відмітила, що чудовою альтернативою ранковій каві може стати чай, та назвала 5 основних причин.

  • Чай містить менше кофеїну

"Чай зазвичай містить менше кофеїну, ніж кава. Хоча кофеїн може забезпечити початковий заряд енергії, надмірна кількість може призвести до нервозності, тривоги та порушення режиму сну. Чай забезпечує м’якше споживання кофеїну, зменшуючи ризик цих побічних ефектів", – пояснює Каул.

  • М'яке пробудження 

Експертка відмітила, що кава надає організму миттєвий прилив енергії, а ось чай сприяє поступовому пробудженню.

"Чай містить амінокислоту, відому як L-теанін, яка має заспокійливу дію та може врівноважити стимулюючу дію кофеїну. Це може призвести до більш поступового та м’якого пробудження порівняно з інколи різким поштовхом від кави", – розповіла дієтолог.

  • Кава спричиняє зневоднення

Ті, хто п'є багато кави, може стикнутися з хронічною проблемою зневоднення. Особливо це яскраво проявляється у зимовий період, коли споживання рідини традиційно зменшується. Варто врахувати, що кава має сечогінні властивості, тому може сприяти збільшенню сечовиділення, що у свою чергу збільшує ризик зневоднення.

Чай же навпаки сприяє зволоженню, що дуже важливо після нічного сну.

Читайте також: Чи сприяє кава схудненню – вчені надали остаточну відповідь.

  • Антиоксиданти

Чай, особливо чисто зелений, має антиоксидантні властивості, які дозволяють тримати в тонусі імунну систему та якісніше захищати клітини від пошкодження.

Кава також містить антиоксиданти, однак вони відрізняються за типом та кількістю від тих, що має чай.

  • Кава кисліша за чай

Дієтологиня відмітила, що за своєю природою кава кисліша за чай, тому може викликати дискомфорт у шлунку. За словами Авні Каул, чай більш м'яко впливає на шлунок, тому для тих, хто має проблеми з травленням, найкращим варіантом буде чай.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені встановили зв'язок між вживанням кофеїну і головним болем.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше