Цуценя

Тривалість життя собаки залежить від форми її морди – дослідження

Shutterstock

Середня тривалість життя собаки становить 12,5 років, але є винятки

Науковці встановили, що тривалість життя собаки прямо пов'язана з формою її морди. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Експерти провели дослідження, в процесі якого проаналізували тривалість життя майже 600 тис британських собак понад 150 порід. Так, вони встановили певну тенденцію: середня тривалість життя великих песиків, а також у порід із сплощеною мордою коротша, ніж у маленьких собак і у собак із видовженою мордою.

Середня тривалість життя собаки становить 12,5 років. Але для деяких порід цей показник може відрізнятися. Так, наприклад, ланкаширський хілер вважається головним довгожителем серед порід, що взяли участь у дослідженні. Тривалість життя цієї породи становить в середньому 15,4 роки. А ось найкоротший вік мають кавказькі вівчарки – лише 5,4 років.

Тривалість життя дрібних порід собак становить в середньому 12,7 років, а великих – 11,9 років. Собаки з  плоскою мордою живуть в середньому 11,2 роки, а породи із середньою і довгою мордами – 12,1-12,8 років.

Також науковці зазначили, що традиційно самки собак живуть трохи довше за самців.

Ще одним цікавим фактом є те, що такі показники як розмір тіла та довжина морди у собак можуть посилювати одна одну. У цьому випадку дрібні довгоносі породи, такі як такси, живуть в середньому 13,3 роки, а ось тривалість життя великих коротконосих порід (боксери та бульмастифи) становить 10,7 років.

Ці результати можуть бути дещо спірними, якщо розглядати собак, що живуть за межами Великої Британії. Причиною цього є те, що собачі генофонди можуть істотно відрізнятися, в залежності від країни походження.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи можуть собаки плакати.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ