4-річна рекордсменка

Самотужки подолала 5300 метрів: 4-річна дівчинка підкорила Еверест і встановила світовий рекорд – фото

instagram / sasha.jede

"Загальна довжина маршу по завершенні перевищить 270 кілометрів"

Чотирирічна Зара з Чехії стала наймолодшою дівчинкою у світі, яка самотужки дісталася базового табору під час сходження на найвищу гору в світі – Еверест. Детальніше цією історією з вами ділиться "Дивогляд".

Маленькій Зарі 4 роки і 5 місяців від народження, а вона вже встановила світовий рекорд. Дівчинка самотужки піднялася на висоту 5300 м над рівнем моря. Поруч із нею йшли батько та 7-річний брат.

На сторінці в Instagram брат рекордсменки Саша поділився подробицями їхнього маршруту:

"Загальна довжина маршу по завершенні перевищить 270 кілометрів, а загальний набір висоти перевищить 20 тисяч метрів. Умови та погода зимові, температура значно нижча нуля. У базовому таборі 1 січня стояв сильний мороз від -20 до -25°С. Зара піднялася на декілька п'ятитисячників. Під час підіймання проблем не виникло, акліматизація минула вище середнього. Зара, завдяки своїй дуже хорошій фізичній формі, навіть випередила сотні інших трекерів, які також у переважній більшості розпочали сходження з аеропорту в Луклі", – йдеться у повідомленні.

Хлопець також розповів, що з раннього віку батьки приділяли велику увагу розвитку розумових і фізичних здібностей Зари за зразком племен, які ведуть первісний спосіб життя. Так, у 2023-му Зара пройшла джунглями понад 2,2 тис км.

"Вона щодня ходить до дитячого садка і долає 5-10 кілометрів із загальним набором висоти на 300-600 метрів. Вона ніколи не купається у теплій воді, навпаки, додає лід, напевно, тому в неї не було проблем із холодом. Завдяки ретельній акліматизації насичення її крові киснем не опускалося нижче 90%", – поділився він.

 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що підліток із зав'язаними очима склав кубик Рубіка за рекордний час.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ