Зима

Вище за кліматичну норму: синоптики розповіли, якою в Україні буде погода у лютому-2024

Pixabay

"Можуть бути різні періоди"

Перший місяць нового року добігає свого завершення. Саме тому "Дивогляд" поцікавився, якою в Україні буде погода у лютому-2024.

Синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха розповіла, що існує тенденція, що у лютому, так само як і у січні, середня місячна температура може перевищувати кліматичну норму на 1-1,5 градусів.

Разом із цим експертка відмітила, що початок останнього зимового місяця принесе в Україну морози, але не суттєві. Потепління не змусить на себе чекати і швидко змінить холодну погоду.

"Звичайно ж, можуть бути різні періоди. Як ми бачимо, завершення січня і початок лютого в нас також можуть бути з морозами. Тобто така більш зимова погода. Але це абсолютно не виключає якихось періодів теплішої погоди з підвищенням температури", – розповіла Наталія Птуха.

Тим часом, в Україну незабаром завітає чергове похолодання. Температура повітря відчутно знизиться, а місцями показники термометрів опустяться до -10°С. 

"Поки побуде відносно тепла погода. Незначне похолодання прийде з 27-го січня".

"29 січня може надійти ще один невеликий атмосферний фронт з північного заходу, і за рахунок поля підвищеного тиску він буде не так яскраво виражений", – сказала синоптикиня Наталія Птуха.

Синоптик Ігор Кібальчич відмітив, що над Україною переважатиме поле зниженого тиску, а отже кількість опадів очікується достатньою, місцями у 2-3 рази вищою за кліматичну норму.
 
Середня температура повітря цього місяця буде вищою за норму.
"Безпосередньо в Україні найвищі температурні показники очікуються у західних, південних та центральних областях. На початку місяця на Одещині та у Криму можливе прогрівання повітря в денні години вище +10 °С, а ближче до середини лютого не виключені значення +15…+20 °С в окремі дні", – прогнозує Кібальчич.
Дещо прохолодніше упродовж лютого буде у східних, північних областях та на Поліссі.
"У зв'язку з частими проходженнями циклонів та атмосферних фронтів, протягом місяця можливі різкі коливання атмосферного тиску та поривчастий вітер в окремі дні, часом до 15-22 м/с", – попереджає фахівець.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, якою в Україні буде погода у січні 2024.
 

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ