Тарас Шевченко

У Лісабоні невідомі розмалювали пам'ятник Шевченкові Z-символами – фото

5 канал / Машина часу

Українці вже неодноразово стикалися з подібними інцидентами за кордоном

У столиці Португалії – Лісабоні невідомі розмалювали пам'ятник українському поету Тарасові Шевченку літерами Z. Про це у своєму Facebook повідомив голова Спілки українців у Португалії Павло Садоха, передає "Дивогляд".

Інцидент трапився ще напередодні Нового року. Невідомі розмалювали погруддя українського письменника літерою Z. Нагадаємо, що такий символ використовує армія росії.

На думку голови Спілки українців у Португалії, до цього могли бути причетні громадяни російської федерації, але жодних доказів цьому поки немає.

"Так виглядає, що рашисти вирішили завдати масштабного удару по нашим і історичним духовним цінностям", – написав голова Спілки українців у Португалії.

Погруддя Шевченка очистили за короткий час українські біженці з провінції Алгарве.

Нагадаємо, що від 24 лютого 2022 року українці вже неодноразово стикалися з подібною агресією та провокаціями за кордоном. Так, на початку літа у Відні в районі Донауштадт невідомі залишили на шістьох автомобілях з українськими номерами літеру Z.

Наприкінці літа 2023 року міського чиновника німецького Баден-Бадена оштрафували за те, що він видряпав на двох автомобілях громадян України напис "F*ck UA" і доповнив його свастикою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ