ваза

У США жінка придбала старовинну вазу за $4 і продала за $100 тис – фото

The New York Times

"У мене було відчуття"

У США жінка на ім'я Джессіка Вінсент купила скляну вазу за $3,99 у комісійному магазині та продала її за $100 тис, передає "Дивогляд" із посиланням на The New York Times.

Джессіка купила скляну вазу з червоними і зеленими завитками у комісійному магазині Goodwill в окрузі Ганновер. Також знизу вази вона помітила маленьку літеру "М", яка могла б означати острів Мурано – історичну батьківщину італійського скляного посуду.

"У мене було відчуття, що це може бути виріб, який вартує 1000 або 2000 доларів,але я не мала уявлення, наскільки він насправді цінний, доки я не провела трохи більше досліджень", – сказала вона.

За товар на касі жінка заплатила $3,99, а повернувшись додому почала дізнаватися більше про предмет покупки. Так, Джессіка доєдналася до однієї Facebook-групи, де дізналася, що цю вазу начебто спроєктував відомий італійський архітектор Карло Скарпа.

Експерти також підтвердили, що ваза дійсно є частиною серії Pennellate, яку розробив Карло Скарпа ще у 1940-х роках. 

Тоді жінка надіслала фотографії вази до аукціонного дому Wright, після чого їй майже відразу зателефонував президент аукціонного дому Річард Райт. Чоловіка вразив стан скла: якби на вазі були хоч маленькі тріщини, її не вдалося б продати дорожче $10 тис.

"Як тільки я побачив фотографії, у мене виникло справді гарне відчуття", сказав Райт.

Вазу виставили на аукціон. Вона пішла з молотка за $107,1 тис. Приблизно $83,5 тис отримала мадам Вінсент, а близько $23,6 тис – аукціонний дім.

 Як ваза потрапила до комісійного магазину Goodwill досі незрозуміло.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що чоловік придбав не той лотерейний квиток і розбагатів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ