Колядка, Різдво

Коли будемо щедрувати та колядувати – все, що треба знати

Shutterstock

Коляда розпочнеться у переддень Різдва, тобто у Святвечір, який тепер припадає на 24 грудня

У 2023 році значна частина України вперше відзначатиме зимові свята по-новому, а отже колядувати та щедрувати будемо в інші дні. Про це повідомляє "Дивогляд".

Коляда розпочнеться у переддень Різдва, тобто у Святвечір, який тепер припадає на 24 грудня. Стосовно закінчення колядок є кілька підходів.

Українці звикли колядувати протягом трьох днів, однак, згідно з церковними традиціями, це можна робити – цього року аж до 14 січня.

На заході України цей період ще довший, бо там можна колядувати до Стрітення, тобто до 2 лютого. Щедрували та водили козу в Україні на Святої Меланки або в Щедрий вечір, який раніше був 13 січня.

Наступний день, 14 січня, – це Старий Новий рік. Однак тепер Меланки буде 31 грудня, а тому в Україні будуть щедрувати ввечері цього дня.

Раніше у нашій країні посівали в переддень Святого Василя, на ранок 14 січня. Однак тепер Василя припадає на 1 січня, а тому посівальників слід чекати на ранок після святкування Нового року, а післяноворічне Водохреще тепер припадає на 6 січня.

Раніше ми розповідали, що ПЦУ перейшла на новий календар.

Дивіться також відео 5 каналу: Історії про відьом, опришків та Івана Франка! Інтерактивне підземелля у Ратуші Івано-Франківська

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ