Наполеон Бонапарт

Про спалену москву та не тільки: на аукціоні продадуть 11 листів Наполеона – фото

Shutterstock

"Колись це місто було захопливим. Я кажу "було", оскільки сьогодні більше як половина знищена вогнем"

На аукціон виставили листи французького імператора Наполеона I Бонапарта, в яких він, зокрема, згадує про "випалену москву". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Bangkok Post і The Guardian.

Один з 11 листів Наполеона, написаний ним 18 вересня 1812 року, присвячений його прибуттю до москви, де він побачив практично знищене вогнем місто. Тоді це сталося через політику росіян під назвою "випалена земля".

"Сьогодні я оглянув головні квартали. Колись це місто було захопливим. Я кажу "було", оскільки сьогодні більше як половина знищена вогнем", – писав імператор.

Інший лист присвячений розповіді, як у москві виявили підвал, у якому було вино та лікери. Вартість цього листа стартує від $58,3 тис.

Лист
Лист
Фото: Bangkok Post

У рамках аукціону продадуть не всі листи Наполеона. Так, до колекції не потрапив запис імператора від 20 жовтня 1812 року, в якому він обіцяє зруйнувати кремль – тоді він одночасно слугував імператорським палацом та військовою фортецею. Цього листа продали на аукціоні ще у 2012 році за €187,5 тис.

Окрім цього, кількома днями раніше на аукціоні в Парижі за €1,932 млн продали капелюх Наполеона Бонапарта, який він носив під час свого правління. Спершу чорний дворогий капелюх із хутра бобра оцінювали у €600-800 тисяч, але у підсумку вартість стала рекордною.

Є версія, що на ціну вплинув ажіотаж навколо виходу фільму Рідлі Скотта "Наполеон" з Хоакіном Феніксом у головній ролі. Раніше "Дивогляд" розповідав, що з'явився епічний перший трейлер цієї стрічки.

Дивіться також відео 5 каналу: Найбільша в Україні ферма, де вирощують ерінги! Як планують пережити зиму?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ