Парк Шевченка

П'ять будівель Києва внесли до Реєстру об'єктів культурної спадщини

Shutterstock

Це необхідно для збереження споруд

П'ять будинків у Києві внесли до Реєстру об'єктів культурної спадщини, передає "Дивогляд" із посиланням на Український міжнародний інститут відновлення.

"Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді, коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками".

"Ми це робимо як приклад для всіх тих організацій, які кваліфікаційно спроможні розробляти таку документацію, щоб розв'язати не тільки питання цінних будівель, а й спірних", – йдеться у дописі.

Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини МКІП внесла до списку наступні споруди:

  • Житловий будинок 1899 року, в якому жили "М. Анцифєров, О. Давидов, М. Пасiчник, С. Пекар, перебував Г. Мачтет". Місце розташування – Десятинний провулок, 7;
  • Будинок-пам'ятка історії у Печерському районі за адресою Музейний провулок, 8-А;
  • Житловий будинок на Прорізній, в якому працювали правління Київського товариства фотографів-аматорів "Дагер", управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини;
  • Національна бібліотека України імені Вернадського на Голосіївському проспекті, 3;
  • "Будинок меблів" у Печерському районі за адресою: бульвар Міхновського (Дружби народів), 23.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що дві визначні історичні пам'ятки України хочуть внести до спадщини ЮНЕСКО, які перебувають під загрозою.

Дивіться також відео 5 каналу: ПОМЕР Меттью Перрі! Чому ж так раптово пішов з життя зірка культового серіалу "Друзі"?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ