Енергетика

Блекаут в Україні – в "Укренерго" прокоментували ймовірну загрозу

5 канал

"З імпортом і, можливо, з включенням додаткових блоків на природному газі ми цю зиму маємо пройти"

Українців вже тривалий час попереджають про ймовірний блекаут у країні через посилення ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури. Детальніше про це розповів голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький, передає "Дивогляд".

Експерт зауважив, що в разі відсутності обстрілів, енергетики матимуть розуміння, "яким чином покривати споживання електрики взимку". Однак, у кожному з варіантів Україна буде вимушена імпортувати електроенергію з Європи для підтримки електростанцій.

"З імпортом і, можливо, з включенням додаткових блоків на природному газі ми цю зиму маємо пройти. Я вважаю, що вірогідність загальнонаціонального блекауту чисто умовна, бо ми, зокрема, навчилися протидіяти і таким загрозам в новому сезоні", – наголосив Кудрицький.

Кудрицький запевнив, що за відсутності обстрілів в Україні не планують відключень світла "ні на найближчі тижні, ні взагалі".

"Підприємства можуть подбати про себе, забезпечивши виробництво автономними джерелами живлення. Об'єкти критичної інфраструктури, такі як котельні, лікарні, також мають бути обладнані генераторами. Домогосподарства також можуть на побутовому рівні підготуватись до якихось складних сценаріїв, якщо будуть атаки. Всі вже знають, як це робиться, що треба робити. Бажано утеплити оселю. Бажано, якщо є генератор чи екофло, чи якийсь такий пристрій, ще раз перевірити його працездатність, перевірити, що він працює. Запаси води – тобто такі прості побутові речі. І обовʼязково перевірити адресу найближчого пункту незламності", – рекомендував Кудрицький.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українців закликають заощаджувати електроенергію.

Дивіться також відео 5 каналу: ПОМЕР Меттью Перрі! Чому ж так раптово пішов з життя зірка культового серіалу "Друзі"?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ