Україна

Радіодиктант національної єдності 2023: де і коли буде трансляція

Shutterstock

"Нехай цьогорічний мовний марафон єдності стане наймасовішим"

У п'ятницю, 27 жовтня, у День української писемності та мови відбудеться радіодиктант національної єдності. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Уповноваженого із захисту державної мови.

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь закликав українців з різних країн світу приєднатися до написання диктанту.

"Запрошую долучитися до написання радіодиктанту. Нехай цьогорічний мовний марафон єдності, який зазвичай охоплював усіх охочих в Україні та з-за кордону, стане наймасовішим. Українська – мова Героїв! Українська – мова нашої Перемоги!", – наголосив Кремінь.

Радіодиктант розпочнеться об 11:00 і триватиме одну годину. Його можна буде прослухати на кількох платфорах:

"27 жовтня з 11:00 до 12:00 години радіодиктант звучатиме на хвилях "Українського радіо" та "Радіо Культура", наживо транслюватиметься в ефірі телеканалу Суспільне Культура, YouTube-каналі Українського Радіо і на Facebook-сторінках "Суспільного", – йдеться у повідомленні.

Авторкою радіодиктанту 2023 року під назвою "Дороги України" стала українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. У методологічній роботі брала участь мовознавиця, докторка філологічних наук Лариса Масенко.

Текст для радіодиктанту озвучив актор театру та кіно Олексій Гнатковський, відомий за роллю Івана Довбуша у фільмі "Довбуш".

 

На перевірку диктанти можна надсилати у паперовому та електронному вигляді до 11:00 30 жовтня за наступними адресами:

  • для паперових листів: Київ, 01001, вул. Хрещатик, 26; важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 29 жовтня;
  • для електронних листів: [email protected] (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf).

Текст радіодиктанту національної єдності оприлюднять у понеділок, 30 жовтня, об 11:00 на сайті "Українського радіо" та "Суспільного Культура".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що минулого року для радіодиктанту обрали текст під назвою "Твій дім".

Дивіться також відео 5 каналу: Влада РОЗБЕЩУЄ! Найбільший ЖАХ – суспільство не довіряє українському парламенту!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ