лауреат Нобелівської премії з фізики Ференц Крауш

Нобелівський лауреат Ференц Крауш передасть частину своєї премії на допомогу українцям

відкриті джерела

Цього року Нобелівська премія становить 11 млн шведських крон ($995 тис)

Лауреат Нобелівської премії з фізики – науковець Ференц Крауш планує передати свою грошову премію на допомогу українцям, передає "Дивогляд" із посиланням на Portfolio.

У вівторок, 3 жовтня, Нобелівський комітет присудив премію з фізики науковцям П'єру Агостіні, Ференцу Краушу та Анн Л'ульє "за експериментальні методи, що генерують атосекундні імпульси світла для вивчення динаміки електронів у матерії".

Кожен з лауреатів отримав фінансову нагороду у розмірі понад $300 тис. Цього року Нобелівська премія становить 11 млн шведських крон ($995 тис).

Угорський лауреат заявив, що ця нагорода стала для нього величезним сюрпризом. Він має намір спрямувати частину свого виграшу на допомогу українцям. Учений зазначив, що підтримає проєкти місцевих громад, які допомагають задовільняти нагальні потреби громадян України.

Нагадаємо, Нобелівський тиждень розпочався 2 жовтня у Стокгольмі та Осло. Перших лауреатів цьогорічної Нобелівської премії було оголошено у понеділок, 2 жовтня. Премію за досягнення у галузі фізіології та медицини було вручено науковцям Каталін Каріко та Дрю Вайсману. Їх відзначили за відкриття щодо модифікацій нуклеотидних основ, які дозволили розробити ефективні мРНК-вакцини проти COVID-19. 

Науковці зробили вагомий революційний внесок у створення вакцин Moderna та BioNTech/Pfizer для боротьби з коронавірусом та забезпечення ефективного використання мРНК для вакцин та імунотерапії.

У вівторок, 3 жовтня, Нобелівську премію з фізики присудили науковцям П'єру Агостіні, Ференцу Краушу та Анн Л'ульє "за експериментальні методи, що генерують атосекундні імпульси світла для вивчення динаміки електронів у матерії".

Нобелівську премію з хімії отримали вчені зі США Монгі Г. Бавенді, Луїс Е. Брюс та росіянин Олексій І. Єкімов за те, що вони відкрили та синтезували квантові точки. Науковці спершу користувалися квантовими точками для створення кольорового світла.

У четвер, 4 жовтня, Нобелівську премію з літератури отримав Джон Фоссе – норвезький прозаїк, поет і драматург. Нобелівський комітет відзначив письменника "за його новаторські п’єси та прозу, які висловлюють невимовне".

Лауреатів Нобелівської премії миру оголосять 6 жовтня, а удостоєних премії Шведського центрального банку з економічних наук пам'яті Альфреда Нобеля – 9 жовтня.

Дивіться також відео 5 каналу: ВІЙНА ТРИВАТИМЕ – МИ В ДОВГОМУ МАРАФОНІ. Андрій Іллєнко

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ