Україна і Польща

У Польщі можуть скасувати фінансову допомогу біженцям – ЗМІ

відкриті джерела

"Ці правила втрачають силу наступного року"

У Польщі розглядають варіант скорочення фінансової допомоги українським біженцям, передає "Дивогляд" із посиланням на Bloomberg.

З початку повномасштабної війни велика кількість українців виїхала за кордон і залишається там. Країною, яка прийняла найбільше біженців, стала Польща. Понад півтора року українці, яким видали статус біженця або тимчасового прихистку, отримували регулярну фінансову допомогу від європейської держави, але вже скоро таку послугу можуть скасувати. 

Речник уряду Польщі Пьотр Мюллер заявив, що підтримка біженців не буде продовжена у 2024 році. Зокрема, ця система включає в себе: скасування вимог щодо проживання, надання дозволів на роботу, вільний доступ до шкіл, лікування та сімейні виплати.

"Ці правила просто втрачають силу наступного року. Я думаю, що регламент не буде розширено значною мірою", – сказав він.

Однією з причин такого рішення може бути "зернова криза", а також вибори у Польщі, які мають відбутися вже у жовтні 2023 року.

Заступниця міністра сім'ї та соціальної політики Анна Шмідт відмітила, що з лютого 2022 року Польща витратила на допомогу українцям близько 2,4 млрд злотих, що становить близько $550 млн.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Польщі двоє чоловіків напали на українця.

Дивіться також відео 5 каналу: У Черкасах укриттів вистачить лише на третину містян! Мобільні укриття компенсують дефіцит

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ