Штучний інтелект

Штучний інтелект від Google навчився прогнозувати генетичні захворювання

Shutterstock

Інструмент тестували на ДНК-зразках людини і близьких приматів

Дослідницька аудиторія штучного інтелекту DeepMind компанії Google представила систему, яка може прогнозувати генетичні захворювання, передає "Дивогляд" із посиланням на Science.

Розробники зазначили, що штучний інтелект аналізує генетичні мутації за допомогою інструменту AlphaMissense та прогнозує, чи можуть вони стати причиною появи нового захворювання.

Інструмент AlphaMissense тестували на ДНК-зразках людини і близьких приматів. Це дозволило штучному інтелекту розпізнавати поширені генетичні мутації та передбачати потенційні наслідки на основі отриманих даних.

Штучний інтелект зосереджується на міссенс-мутаціях, які змінюють у коді лише одну букву. Зазвичай у людини налічується близько 9 тис подібних мутацій, серед яких лише 2% викликають різні захворювання: муковісцидоз, онкологія тощо.

Інструмент AlphaMissense проаналізував 89% мутацій серед 71 млн можливих, і зумів передбачити їх із точністю 90%. Кожна мутація оцінюється і за результатами аналізу 57% мутацій були класифіковані, як імовірно нешкідливі, 32% –  імовірно спричиняють захворювання, а решта залишилися невизначеними.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що ChatGPT встановив діагноз пацієнта, який лікарі не могли ідентифікувати три роки.

Дивіться також відео 5 каналу: У Черкасах укриттів вистачить лише на третину містян! Мобільні укриття компенсують дефіцит

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ