осінь

Тепліше, ніж у попередні роки: якою буде погода восени 2023

Pixabay

Середня температура повітря перевищуватиме норму

Синоптики прогнозують в Україні теплу і суху осінь з аномальними явищами, передає "Дивогляд".

Синоптикиня Віра Балабух з Українського гідрометцентру розповіла, що середня температура повітря восени буде дещо вищою, ніж у попередні роки. Для створення прогнозу експерти скористалися розрахунками прогностичних центрів США, Великобританії, Німеччини, Франції, Японії, Європейського центру середньо термінових прогнозів.

У першій половині вересня 2023 року в більшості регіонів України зберігатиметься літня погода. У жовтні та листопаді середня температура повітря так само може бути на 1°С вищою за норму. 

Читайте також: Літня спека затримається: якою буде погода на початку осені-2023.

"Середня за сезон температура повітря може бути на один градус Цельсія вищою, порівняно з останніми десятиріччями. Це не означає, що такі аномально високі температури будуть спостерігатись кожного дня, але переважатимуть особливо на Заході країни", – зазначила метеорологиня.

Значне похолодання накриє територію нашої держави після того, як середня температура повітря за добу опуститься до позначки +15°С.

"Зростатиме кількість затоків арктичного повітря. Відповідно, слід очікувати тумани, похмурі дні, мряки та заморозки. Можливе утворення ожеледі і навіть снігопадів, насамперед в Карпатському регіоні. Тому погода протягом другої половини осені може бути нестійкою з чергуванням теплих і холодних повітряних мас. При цьому температура повітря може бути вищою за кліматичну норму", – підкреслила Віра Балабух.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як українцям економити світло влітку.

Дивіться також відео 5 каналу: Пекельна спека! У Європі лютує "Цербер" –  антициклон, що спричинив аномально високі температури!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ