ДПСУ

Хто з військовозобов'язаних чоловіків може виїжджати за кордон у вересні 2023 року

dpsu.gov.ua

Також виокремлюються ще шість категорій чоловіків призовного віку, які можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану

В Україні ще одній категорії громадян дозволили виїжджати за кордон під час воєнного стану, передає "Дивогляд" із посиланням на Урядовий портал.

Перетинати державний кордон України під час воєнного стану можуть українці, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час участі в антитерористичній операції (АТО).

Відповідні зміни були внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України – постанова Кабінету міністрів України від 27.01.1995 №57:

"Військова агресія РФ проти України розпочалася у 2014 році та була відновлена 24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням. Ми маємо уникнути несправедливого розділення як українських оборонців – учасників військових і спеціальних заходів, так і прав членів родин полеглих воїнів", – заявила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна.

Рішення ухвалили з метою уникнення обмеження прав людей, члени родин яких загинули або зникли безвісти під час участі в АТО з 2014 року до 30 квітня 2018 року.

Кому дозволено виїжджати за кордон під час воєнного стану

Воєнний стан в Україні було подовжено до 15 листопада 2023 року, а отже покидати територію України заборонено чоловікам, віком від 18 до 60 років. Однак, є певні винятки.

Обмеження не стосуються громадян від 18 до 60 років, які проживають в іншій країні постійно і мають відповідні відмітки у паспорті (або інший документ, що підтверджує це).

Також виокремлюються ще шість категорій чоловіків призовного віку, які можуть виїжджати за кордон під час воєнного стану в Україні:

  • виключені з військового обліку за станом здоров'я;
  • ті, хто за станом здоров'я отримав дозвіл на виїзд із країни;
  • за сімейними обставинами;
  • через професію;
  • ті, кому потрібно допомогти Силам оборони в боротьбі з російською федерацією;
  • держслужбовці (чоловіки і жінки).

Водночас, при перетині держкордону службовці можуть вимагати підтвердження права на виїзд. Речник держприкордонслужби Андрій Демченко відмітив, що для цього не обов'язково всім звертатися до ТЦК. Це потрібно лише непридатним до служби за станом здоров'я українцям, які виключаються з військового обліку.

При перетині кордону чоловікам за сімейними обставинами необхідно вказати, що саме за обставини. У разі інвалідності треба додатково надати документи, які підтвердять діагноз.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яке покарання загрожує чоловікам, які незаконно виїхали за кордон і залишаються там.

Дивіться також відео 5 каналу:  МОБІЛІЗАЦІЯ: потрібен чесний діалог з суспільством. Робота військкоматів – це складна робота

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ