фільм "Я і Фелікс"

Український фільм "Я і Фелікс" отримав нагороду престижного кінофестивалю Італії

відкриті джерела

Сюжет стрічки переносить глядача в Україну 1990-тих років

Український фільм "Я і Фелікс" режисерки Ірини Цілик нагородили на 53-му Міжнародному кінофестивалі Giffoni в Італії, передає "Дивогляд" із посиланням на Держкіно.

Італійський Giffoni вважається найбільшим кінофестивалем Європи для дітей і підлітків. Перша церемонія відбулася у 1971 році.

Українська стрічка отримала спеціальну відзнаку The CGS Award (Social-cultural Cineclubs for Young People) – Percorsi Creativi 2023 у категорії "Generator +16".

Сюжет фільму "Я і Фелікс" розповідає історію хлопця Тимофія, який живе у провінційному українському місті. Надворі – 1990-ті роки. У стрічці відображені періоди дорослішання парубка, його перші уроки доброти й жорстокості, підліткове кохання та зради. Особливу увагу приділяється передусім стосункам дітей.

"Фільм переконливо зображує історію покинутості та водночас піклування, пов’язану з чітко визначеними та сформованими ролями чоловіків і жінок в Україні 1990-х років. Спільна пристрасть до класичної музики об'єднує життя головного героя і життя Фелікса, колишнього солдата, який страждає на посттравматичний стресовий розлад. Гіркі сцени, у яких демонструється гра зі зброєю, повертають до світу втраченого дитинства, заплямованого війною та насильством, про що згадує назва фільму: "Rock. Paper. Grenade", – сказали члени журі кінофестивалю.

Стрічку "Я і Фелікс"  зняли за мотивами автобіографічного роману Артема Чеха "Хто ти такий?". Над виробництвом фільму працював кінопродакшн ForeFilms, режисерка Ірина Цілик, продюсери Володимир та Анна Яценко, за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України, а також за підтримки Українського Інституту і Göteborg Film Fund.

Головні ролі виконали український письменник Юрій Іздрик, 10-річний Андрій Чередник (син Цілик й Артема Чеха) і 17-річний Владислав Балюк.

"Враховуючи, що фільми на цьому фестивалі оцінюють приблизно 600 італійських підлітків у кожній категорії, мені ще більше подобається ця відзнака. Наше кіно доволі глядацьке, і це приємно, що його оцінили глядачі ніжного віку", – зазначила режисерка Ірина Цілик.

Світова прем'єра фільму відбулася на Варшавському міжнародному кінофестивалі. В Україні фільм вперше показали на Одеському міжнародному кінофестивалі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що на кінофестивалі у Швейцарії відбудеться світова прем'єра українського фільму "Степне".

Дивіться також відео 5 каналу: ШОКУЮЧЕ! Збираєте гроші для ЗСУ? Готуйтеся до зустрічі з податковою. Як уникнути проблем

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ