Василь Андріїв

Навчав прокурорів та юристів: на Львівщині викрили "професора" з двома фальшивими дипломами

Поліція Львівської області / Facebook

Викладач працював у виші понад 13 років

На Львівщині у професора і завідувача кафедри права Національного університету виявили підроблені дипломи, передає "Дивогляд" із посиланням на поліцію Львівської області.

Василь Андріїв обіймав посаду завідувача кафедри права Львівського національного аграрного університету і викладав для майбутніх прокурорів, поліціянтів та адвокатів. Згодом стало відомо, що дипломи професора, кандидата та доктора юридичних наук – підроблені.

Звістка про фальшиві дипломи у професора приголомшила викладачів і студентів навчального закладу. Понад 13 років років про цю брехню не знали ані у виші, ані у Міністерстві освіти. Кандидат юридичних наук із підробленими дипломами влаштувався працювати до Львівського університету у 2009 році.

"Кабінет гарний, він ремонт зробив. Не пив, не курив, ходив на роботу, виходив, казав "добрий день", "будьте здорові", – розповідає комендантка Ганна.

Спочатку Василь Андріїв працював викладачем у Львівському національному аграрному університеті, а також отримав диплом доктора юридичних наук, який йому видав начебто столичний виш.

Згодом "професор" став викладати в Університеті ветеринарної медицини та біотехнологій, а також очолив кафедру права. Андріїв здобув повагу у закладі освіти і не викликав жодних сумнівів щодо себе.

"Він подав заяву на професора і ми не мали ніякої підстави не рекомендувати. Інформації про те, що дипломи були не дійсні, сфальсифіковані – ми не мали", – заявили у проректораті.

Жодних підозр не виникло й у Міносвіти під час затвердження чергового вченого звання Андріїва.

"Зібрав семінар, де були представлені з силових структур, і з прокуратури люди, з міліції, з адвокатури. Чесно кажучи, не міг собі навіть подумати, що там щось не так, і, наскільки мені відомо, він також практикував і за кордоном", – розповіли в університеті.

Згодом з'ясувалося, що Василь Андріїв насправді співпрацював з польським адвокатським бюро, однак там ніяк не коментують справу з підробленими дипломами "професора".

"На підставі підроблених дипломів зловмисник отримував вчені звання доцента та професора, наукові ступені кандидата наук та доктора наук, почесне наукове звання. При цьому йому регулярно… виплачувались усі відповідні доплати. Загальна сума незаконних виплат близько 700 тисяч гривень", – йдеться у повідомленні поліції.

"Професор" звільнився з Львівського університету ще до розголосу скандалу. Про фальшивість дипломів стало відомо по завершенні службового розслідування і перевірки дипломів. Усі вчені звання у Василя Андріїва забрали.

"Дуже сумно і дуже боляче, але я не була здивована, бо нам потрібно міняти і роботу університету і як бачимо роботу Міністерства освіти теж потрібно міняти. Важливо би було мати відкритий реєстр усіх наших наукових дипломів і над цим би мало попрацювати Міністерство освіти", – каже колега Андріїва Алла Венярська. 

Сам підозрюваний відкидає всі звинувачення у свій бік і відмовляється від коментарів:

"Звичайно, що я вину не визнаю. Буду подавати на експертизу і все буде вирішуватися в суді. Я не хочу, щоб будь-яке моє слово зараз стало погіршенням мого становища, адже мене там облили брудом з усіх сторін", – заявив Андріїв.

Василю Андріїву висунули звинувачення у шахрайстві та підробці документів. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Львові поліція вручила повістки молодикам, які роз'їжджали містом на автомобілі "Range Rover", слухали музику путініста григорія лепса та напали на перехожого.

Дивіться також відео 5 каналу: ЗСУ здивувалися, як ми звідти виїхали волонтерка про випробування ДРОНІВ, та унікальність ЗАЛУЖНОГО

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ