Ворон

На Харківщині люди скаржаться на птахів, які розносять у дзьобах міни – який вони мають вигляд (фото)

Shutterstock

Всіх мешканців області закликають бути максимально обережними

В Ізюмі (Харківська область) місцеві скаржаться на те, що пташки переносять у своїх дзьобах протипіхотні міни "Пелюстка" (ПФМ-1). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Status Quo.

Через дії птахів, зокрема ворон, снаряди опиняються на місцевості, яку вже перевірили сапери. Фахівці з Харківського зоопарку підтвердили, що ці тварини насправді можуть переносити міни.

За словами заступника завідувача культурно-просвітницького відділу Харківського зоопарку Дмитра Стрєлкова, це абсолютно несподівана ситуація, але цілком правдоподібна.

"Воронові птахи, особливо ворон і сіра ворона, дуже розумні і можуть проявити допитливість щодо незвичайних на вигляд незнайомих предметів. Зазвичай ці птахи насторожено ставляться до виробів людини, але в наш час деякі з них настільки звикли до життя поруч із людьми, що здатні досить безтурботно поставитися до подібних речей. Предмет вагою у 80 грамів вони можуть перенести на льоту і потім випустити", – додав він.

Відомо, що "Пелюсток" важить саме 80 грамів. Міни можуть опинятися там, де їх раніше не було, але це обумовлено не лише діями птахів.

ПФМ-1
ПФМ-1
Фото: Фото з відкритих джерел

Фахівці з ДСНС розповіли, що під час дистанційного мінування такий боєприпас може застрягнути в гілках дерев або залишитися на дахах будинків.

Наостанок всіх мешканців Харківщини закликали бути максимально обережними. Якщо ви виявили підозрілий об'єкт, то в жодному разі не чіпайте його та повідомте про знахідку ДСНС або Нацполіцію за телефонами "101", "102" або "112".

Раніше ми розповідали, чи безпечно повертатися до своїх домівок у Харківській області.

Дивіться також відео 5 каналу: ШКОЛА ДЛЯ ДІТЕЙ! Які зміни чекають на школярів та коли вони відбудуться

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ