Ваги Феміди

У Вінниці оштрафований за п'яне водіння чоловік довів у суді, що просто втомився

Shutterstock

Спершу водія оштрафували на 17 тис грн і заборонили на рік керувати всіма транспортними засобами

У Вінниці суд, розглядаючи справу оштрафованого за п'яне водіння чоловіка, визнав, що патрульні не мають права штрафувати водіїв за те, що вони виглядають втомленими та не можуть фізіологічно здати аналізи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на VinBazar.

У грудні минулого року поліція зупинила телескопічний навантажувач JCB 531-70 (трактор) та припустила, що його водій був у стані наркотичного сп'яніння. Зокрема, у чоловіка були звужені зіниці очей, які не реагували на світло та посмикування очних яблук.

У складеному за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення протоколі вказали, що водій відмовився проходити огляд на стан сп'яніння. Через це суд оштрафував чоловіка на 17 тис грн і заборонив йому на рік керувати всіма транспортними засобами.

Однак чоловіка таке рішення суду не задовольнило та він подав апеляцію. У Вінницькому апеляційному суді вирішили скасувати рішення суду першої інстанції, бо для штрафу не було відповідних підстав.

"Суддя, дослідивши відеозаписи, які були у справі, дійшла висновку, що водій не відмовлявся пройти огляд на стан сп'яніння. Чоловік не зміг здати аналіз сечі з фізіологічних причин. У медичному закладі він знаходився дві години, але так і не зміг здати аналіз сечі з незалежних від нього причин. Тобто відеозапис доводить, що водій не відмовлявся від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння", – заявили у суді.

Також там додали, що не можна розцінювати втомлений вид водія, його спокійну та адекватну поведінку щодо поліції як "ознаки наркотичного сп'яніння". У підсумку рішення першої інстанції скасували, а саму справу закрили.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні можуть заборонити евакуацію автомобілів.

Дивіться також відео 5 каналу: Леопарди їдуть на поле бою: українські військові завершили навчання на сучасних танках

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ