Міжнародний жіночий день

Не свято весни, краси та жіночності: справжня історія 8 березня

Pixabay

Цей день оповитий багатьма міфами

З наближенням 8 березня люди знаходяться в активному пошуку подарунків і квітів, не знаючи багатьох нюансів про справжню історію Міжнародного жіночого дня. Про це повідомляє "Дивогляд".

Існує думка, що цей день – свято весни, краси та жіночності, а також щодо того, що світ зобов'язаний цією датою комуністці та активістці у боротьбі за права жінок Кларі Цеткін. Однак це не так, як і історія 8 березня насправді бере свій початок задовго до цієї персони.

Так, ще у середині XIX століття у багатьох країнах почали проходити марші жінок, до яких долучалися співробітниці різних підприємств з вимогою надання рівних умов праці з чоловіками. Ключова передумова для 8 березня – мітинг у Нью-Йорку в 1909 році, коли жінки вимагали на вулицях виборчого права та скорочення робочого дня з 16 години до 10. Вже у 1910 році у США почали святкувати Національний жіночий день.

Ці події привернули увагу Цеткін, яка під час зустрічі соціал-демократів у Копенгагені (Данія) сказала, що це свято має відзначати увесь світ. На її думку, у цей день жінки мали виходити на вулиці та публічно заявляти про те, що їх не влаштовує.

Вже за рік Міжнародний жіночий день почали відзначати європейські країни, де згодом багато держав надали жінкам виборче право. Однак час йшов і це свято стало у свідомості багатьох людей днем краси, кохання, жіночності та весни. Втім це не тільки розповсюджені кліше, але і не позиція тих, хто запровадив це свято та боровся за жіночі права на початку минулого століття.

Раніше "Дивогляд" розповідав про результати опитування у "Дії" щодо того, чи залишити 8 березня вихідним.

Дивіться також відео 5 каналу: вАГНЕР путіна і СС "Дірлевангер" | Машина часу

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ