Нічний Київ

У "Київ Цифровий" запровадили нове голосування щодо перейменування топонімів

Shutterstock

Опитування триватиме до кінця лютого

У мобільному додатку "Київ Цифровий" запустили нове опитування щодо чергового перейменування топонімів. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал керівника цифрової трансформації Києва Петра Оленича.

Киянам пропонують висловити свою думку щодо перейменування скверів, площ і мостів в українській столиці. Опитування триватиме до 28 лютого.

Зокрема, у застосунку висунули наступні запитання:

  • Чи варто назвати "Рибальським мостом" залізничний міст від станції "Почайна" до станції "Троєщина"?

Наразі залізничний міст, що проходить від Рибальського півострова до залізничної станції "Почайна", не має офіційної назви. Серед киян цей міст називають "Петрівським". В "Укрзалізниці" запропонували закріпити за ним назву "Рибальський міст".

  • Чи треба назвати площу на розі вулиць Радунської і Милославської у Деснянському районі площею героїв Чернігова?

Кияни вважають, що саме захист Чернігова відіграв важливу роль в обороні Києва. Тому пропонують вшанувати самопожертву й нескореність захисників Чернігова.

  • Чи називати сквер між будинками №2 і №2/25 на вулиці Паньківській у Голосіївському районі на честь Данила Дідіка?

Данило Дідік – 15-річний активіст, який став жертвою теракту під час Маршу єдності в Харкові у 2015 році. Ініціаторами перейменування стали журналіст і автор проєкту "Служба розшуку дітей" Руслан Горовий, ВГО "Магнолія", Тарас Тополя, Олександр Ярмак, Олександр Положинський та інші українські митці.

  • Чи варто назвати сквер у межах вулиць Сергія Берегового, Очаківської і Керченської у Солом’янському районі на честь спортсменів-захисників України?

Близько 150 українських спортсменів і тренерів загинули під час захисту нашої держави від російської навали. У зв'язку з цим депутати Київради Олена Говорова і Георгій Зантарая ініціювали перейменування вулиць заради вшанування пам'яті спортсменів.

  • Чи треба найменувати сквер біля будинків №33 і 33-А на вулиці Сальського та будинку №44 на вулиці Щусєва у Шевченківському районі на честь саперів?

Всеукраїнське об’єднання учасників АТО і бойових дій, ветеранів та військовослужбовців інженерних військ "Фортеця" висунули пропозицію перейменувати вулиці у Києві для вшанування саперів, які сьогодні є одними з найбільш затребуваних у нашій країні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у додатку "Київ Цифровий" запровадили туристичні маршрути з аудіогідом.

Дивіться також відео 5 каналу: "Я ТЕБЕ... ВІЙНА": історія кохання поліцейських Анастасії та Романа під час війни

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ