Вчений і дисидент, який заповів Залужному $1 млн: цікава біографія Григорія Степанця 

Американець українського походження Григорій Степанець залишив у спадок Головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному $1 млн, на тлі чого у Генштабі розповіли його біографію

Відомо, що Залужний передав ці кошти на потреби українських військових, зазначивши, що Григорій Степанець хотів підтримати нашу армію.

"Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає ЗСУ. І вдячний своїй родині за розуміння", ‒ сказав він.

Біографія 

Степанець народився у Вінниці у 1938 році. Його батько воював у Другій світовій війни та загинув у боях проти німців у жовтні 1941 року.

"Григорія з мамою евакуювали на Урал, де вони зазнали голоду та інших випробувань. Після закінчення війни вони повернулися до Вінниці. У місті тоді так само було дуже мало їжі. Вижили тільки завдяки тому, що воював дядько (був поранений і втратив ногу) і він ділився з ними військовим пайком", – розповіли у Генштабі.

Григорій закінчив середню школу із золотою медаллю та у 1965 році став навчатися у московському державному університеті імені М.В. Ломоносова, який йому вдалося теж закінчити з відзнакою – студент став магістром з математики та хімії, а також кандидатом наук з фізичної хімії. Ще у 1959 році він познайомився зі своєю майбутньою дружиною Аллою.

Степанець вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами, навіть перекладав книги. Після здобуття вищої освіти він почав працював науковим співробітником в університеті, а також старшим системним програмістом та аналітиком у різних установах.

"Працюючи в Геофізичному науково-дослідному інституті в москві, він підписав листа на підтримку дисидентів і незабаром був звільнений радянською владою з сфальсифікованого приводу. Пізніше його переслідував КДБ, і він не міг працювати. Подав заявку на отримання виїзної візи, але йому відмовили", – пише Генштаб.

Степанцю дозволили покинути радянський союз, коли до влади прийшов Михайло Горбачов. У 1989 році він переїхав до США і став розробником ПЗ, працюючи в Microsoft у Редмонді (штат Вашингтон). Згодом він і інший розробник ПЗ винайшли патент, який передали Microsoft на декодування кодів даних змінної довжини.

За словами родичів Григорія, його любов до України "можна порівняти лише з його любов'ю до рослин і дерев". У чоловіка залишилися донька, онук і правнук, а помер він у жовтні минулого року.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що голубів миру з "ялинки незламності" продали на аукціоні для допомоги ЗСУ.

Дивіться також відео 5 каналу: АРЕШТОВАНА КОЛЯДА 1972 року | "Машина часу"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше