Літак "Мрія"

З уцілілих частин зруйнованого літака "Мрія" побудують новий

"Українська правда. Життя"

Створення нового авіатранспорту триватиме понад 5 років

Уцілілі частини українського літака "Мрія" використають під час створення нової версії авіатранспорту, передає "Дивогляд" із посиланням на Вечірній Київ.

На початку війни, в результаті нападу на аеропорт у Гостомелі, було зруйновано українську "Мрію" – флагман української авіації АН-225. Повністю постраждали кабіна екіпажу, центроплан та основні стійкі шасі. Водночас залишилися й уцілілі елементи.

Фахівці демонтують зі зруйнованої "Мрії" три двигуни, хвостову частину та деякі елементи шасі і вбудують їх у новий літак. І хоча будівництво ще не розпочалося, вже тривають перемовини з постачальниками та іноземними партнерами, що можуть сприяти наданню необхідного обладнання.

В "Укроборонпромі" розповіли, що відновлення літака "Мрія" оцінюється у понад $3 млрд, а триватиме воно понад 5 років. Кошти на будівництво виділять у міжнародній авіаційній спільноті та різні іноземні інвестори. Зокрема, до цього процесу вже готовий долучитися мільярдер і голова компанії Virgin Galactic Річард Бренсон.

Раніше архітектори представили концепт пасажирського аеропорту "Мрія" у Гостомелі, який може стати "потужною противагою" аеропорту "Бориспіль".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Данії з'явилася 80-метрова тінь українського літака "Мрія".

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ