Мауна-Лоа

На Гаваях прокинувся гігантський вулкан ‒ відео

Shutterstock

Туристи орендували гелікоптери для огляду з повітря

На Гаваях вперше за 38 років почалося виверження вулкана Мауна-Лоа. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Зазначимо, що Мауна-Лоа є другим за обсягом з усіх вулканів на Землі та найбільшим за обсягом активним вулканом. Мовою гавайців Мауна-Лоа перекладається як "Довга Гора".

Це почалося 27 листопада та привабило багатьох туристів, які приїхали до міста Хіло, щоб спостерігати за виверженням. Туристи зайняли майже всі місця у готелях, а деякі з них навіть орендували гелікоптери для огляду з повітря.

У поліції стверджують, що через кілька нещасних випадків зіткнулися дві машини, внаслідок чого двоє людей отримали легкі травми та були госпіталізовані. Вже за кілька днів розплавлена порода почала рухатися у бік головної дороги, яка сполучає західне та східне узбережжя острова Гаваї.

Згідно з інформацією Геологічної служби США, 2 грудня, у п'ятницю, лава протікала приблизно за 4,3 км від траси. Вже наступного тижня потік може перерізати проїжджу частину, внаслідок чого водіям доведеться шукати альтернативні маршрути у північній та південній частині Гаваїв, що збільшить час поїздки на кілька годин.

За словами геологів з Гавайської вулканічної обсерваторії, якщо Мауна-Лоа слідуватиме історичним закономірностям, то тривалість виверження складе від одного до двох тижнів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українська вчена відкрила нову екзопланету.

Дивіться також відео 5 каналу: "НАША НАДІЯ - пУТІН", "Зеленський похлєщє януковича" | КОРЧИНСЬКИЙ у Рандеву з Яніною Соколовою

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ