Мертві птахи

У заповіднику "Тузлівські лимани" масово загинули птахи

Національний природний парк "Тузлівські лимани"

Фахівці встановили, чому це сталося

У національному природному парку "Тузлівські лимани" (Одеська область) зафіксували масову загибель птахів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

30 листопада працівники НПП "Тузлівські лимани" знайшли в заплаві річки Хаджидер на території парку загиблих птахів – приблизно 50 білолобих гусей, 40 мартинів жовтоногих, 8 граків та 2 сірі ворони. Також кілька живих птахів демонстрували нетипову поведінку.

Тушки направили до Інституту Зоології НАНУ, де мали встановити наявність збудників бактеріальної та вірусної етіології, хімічних сполук, зокрема тих, які застосовують аграрії.

Результати дослідження вказали на аналогічну морфо-фізіологічну картину, як і у птахів, котрі масово гинули в біосферному заповіднику "Асканія- Нова" у 2021 році.

Тоді це сталося через хімічний препарат Бродифакум ‒ антикоагулянт, який застосовується аграріями як родентицид проти всіх видів гризунів. Він діє навіть після одноразового прийому та шкодить кровоносній, центральній нервовій, дихальній, серцево-судинній системі, печінці, ниркам.

"Такі сильнодіючі препарати зазвичай, всупереч законодавчій забороні, аграрії застосовують у водоохоронних зонах та прибережно-захисних смугах. При цьому, не дотримуються і правил його використання, насипаючи біля нірки отруєне зерно. У подальшому його споживають не лише гризуни, але і птахи, зайці, козулі. Хижі птахи, лисиці, вовки отруюються вторинно, споживаючи мишовидних гризунів, отруєних зайців, куріпок та фазанів", ‒ йдеться у повідомленні.

Міндовкілля вже звернулося із заявою до Офісу Генерального прокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження за статтею 441 ККУ (екоцид) та розпочати досудове розслідування.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вкрадений у Херсоні єнот вкусив колаборанта сальдо.

Дивіться також відео 5 каналу: "НАША НАДІЯ - пУТІН", "Зеленський похлєщє януковича" | КОРЧИНСЬКИЙ у Рандеву з Яніною Соколовою

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ