ЗНО

Без ЗНО: в Україні змінять вступну кампанію 2023 року – МОН

Shutterstock

Випускники складатимуть тест з кількох блоків

Вступна кампанія в Україні буде дещо змінена у 2023 році. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство освіти і науки України. 

У своєму акаунті в Telegram міністр освіти і науки Сергій Шкарлет відмітив, що вже наступного року ЗНО буде скасовано через безпекову складову й труднощі логістики. 

Як альтернативу зовнішньому оцінюванню у МОН розглядають проведення удосконаленого Національного мультипредметного тесту (НМТ). Завдання складатимуться відповідно до програми ЗНО з кількох предметів.
 
Тест міститиме обов'язковий і додатковий блоки. До обов'язкового увійдуть завдання з чотирьох предметів: української мови, математики, історії України й іноземної мови (англійська, французька, німецька й іспанська на вибір вступника).

Упродовж 90 хв випускники виконуватимуть завдання з української мови й математики, а після нетривалої перерви, наступні 90 хв будуть присвячені роботі над завданнями з історії України та іноземної мови.

Додатковий блок НМТ учасники складатимуть в окремий день. До нього увійдуть завдання з фізики, хімії чи біології. Таким чином, цими результатами вступники зможуть замінити свої бали з історії України або іноземної мови. Тривалість цього блоку тестування становитиме 75 хв.

Це рішення не є остаточним. Для його ухвалення треба провести голосування у Верховній Раді і набрати необхідну кількість голосів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, куди українські абітурієнти можуть вступити без ЗНО.

Дивіться також відео 5 каналу: Навчання під час війни: нюанси вступної кампанії-2022 – ректор КНУ ім. Тараса Шевченка.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ