ЗСУ

Психоемоційний стан на 240-й день війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

5 канал

У цивільних – сезонна депресія

Український захисник і народний психолог Тарас Білка оприлюднив аналіз психоемоційних станів на 240-й день повномасштабної війни. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його YouTube-канал.

У цивільних: стан "SAD", або сезонна депресія – сезонний афективний розлад. Такий стан в українців спостерігався лише тричі до цього – у 9, 27 і 31 дні повномасштабної війни. Нині рівень депресивності у цивільних відносно низький, але він певний період часу протримається.

Сезонний афектний розлад (seasonal affective disorder) пов'язаний перш з все з тим, що в організмі людини значно знижується рівень вітаміну D, сонячного випромінювання. Сумна погода, без сонця і з дощами, а до цього ще й відсутність світла на енергетичному рівні змушує українців дещо занепокоїтися.

Восени особливо хочеться більше світла, особливо в умовах війни, коли важливо дотримуватися енергозбереження. Білка відмічає, що в цьому випадку добре допомагають пристрої, які випромінюють холодне або операційне світло (кругові лампи, світлорозсіювачі тощо).

У військових: стан "хижість". Білка заявив, що у тваринному світі хижаки не мають права вибору. Так само сьогодні і в українських військових – вибір лише один.

Окупанти: ІПСО. Українці перестали боятися залякувань з боку ворога, тому наразі росіяни активно займаються пошуком нових страхів. Зокрема, й Каховська ГЕС. Інформаційно-психологічні операції будуть спрямовані на те, щоб розхитати в українців рівень довіри до своїх і залякати.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як впоратися зі стресом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ