Як 25-поверховий будинок: учені показали дерево-гігант з Амазонії – відео

Велетень знаходиться у місці, де раніше ніколи не було людей

У 2019 році на півночі Бразилії вперше помітили це дерево завдяки дистанційному зондуванню, для чого використали лазерний сканер на літаку. Однак, до минулого вересня дослідникам не вдавалося дістатися до цього місця. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Три роки тому фахівці з Кембриджського університету вирушили в експедицію до дерева-гіганта у Флореста-Естадуаль-ду-Пару, але з метою безпеки учасників подорож перервали. Під час першої спроби дослідникам все ж таки вдалося задокументувати інші високі дерева.

Однак, на щастя, минулого місяця бразильські вчені все ж таки дісталися цього дерева, для чого їм довелося подолати 482 км порогів річки Ярі, а потім пройти ще 40 км лісом, де раніше ніколи не було людей. Обидві експедиції очолив професор Федерального університету Валес-ду-Жекітінонья-е-Мукурі Ерік Горгенс.

Читайте також:

За словами дослідників, висота дерева, яке вважається найвищим в Амазонії, становить 88 м, а окружність – близько 10 м. Ці габарити порівнюють з 25-поверховою будівлею чи 20 2-поверховими автобусами, поставленими один на одного. Статуя Свободи в Нью-Йорку зовсім трохи вища, ніж досліджуване дерево.

Виявилося, що останнє є представником виду Dinizia excelsais – найвище дерево у сімействі горохових. Його цінують за наявність твердої деревини. Вчені вважають, що дерева таких розмірів можуть утримувати 40 тонн вуглецю. Представники цього виду – цінний ресурс у боротьбі з парниковими викидами.

Попри гігантські розміри, Dinizia excelsais з Амазонії – не найвище дерево на Землі. Наразі найбільшим вважається каліфорнійське червоне дерево, висота якого становить близько 116 метрів.

Раніше "Дивогляд" розповідав про те, що рибалки спіймали істоту "Судного дня".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше