Алекс Джонс

У США "король конспірології" заплатить майже $1 млрд за брехню

Фото з відкритих джерел

Американець покаявся щодо своїх заяв

Засновника сайту Infowars Алекса Джонса зобов'язали виплатити компенсацію у розмірі $965 млн родинам восьми жертв масової стрілянини у початковій школі Сенді-Хук у 2012 році у Ньютауні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням Reuters.

Відомо, що за кілька годин після стрілянини Джонс сказав, що ця трагедія була інсценована. Згодом він заявив, що вбиті горем батьки – актори, найняті урядом для змови, щоб відібрати у людей право на володіння зброєю. Наступними роками американець неодноразово повертався до тверджень про інсценування.

У Коннектикуті (США) присяжні вирішили, що "король конспірології" повинен заплатити за страждання, які родичі загиблих зазнали після його наклепів. Найбільша компенсація, $120 млн, передбачена для Роберта Паркера, який втратив під час масової стрілянини 6-річну дочку. Серед позивачів також був агент ФБР, який прибув під час стрілянини – він отримає $90 млн компенсації.

Ця справа у Коннектикуті є лише однією з трьох справ про наклеп, які ініціювали родичі загиблих. Так, влітку суд присяжних зобов'язав Джонса виплатити батькам 6-річного Джессі Льюїса, який загинув під час стрілянини в Сенді-Хук, майже $50 млн. Фактичний розмір грошей буде меншим через обмеження штату на подібні виплати.

У 2018 році YouTube, Facebook, Apple, Spotify та Twitter видалили Джонса з усіх платформ. Контент "короля конспірології" вважали надто образливим. На початку 2022 року, після численних позовів про наклеп, Джонс визнав масову стрілянину в Сенді-Хук "на 100% реальною" і покаявся щодо своїх заяв. У вересні він сказав своїм читачам, що ставити питання – їхнє право, але сам він не знає, що там сталося насправді.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що на росії священник закликав перебувати ближче до епіцентру ядерного вибуху.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ