Міжнародний день лікаря: історія та привітання

Кожного року в перший понеділок жовтня у світі відзначають Міжнародний день лікаря, ініціатором якого стали ВООЗ і Міжнародна медична гуманітарна організація "Лікарі без кордонів".

Це день солідарності й активних дій лікарів усього світу. Цього року свято припадає на 3 жовтня, повідомляє "Дивогляд".

Історія

Професія лікаря вважається однією з найдавніших. Перша професійна клятва лікаря – клятва Гіппократа.

У 1971 році створили міжнародну медичну гуманітарну організацію Лікарі без кордонів – Medecins Sans Frontieres, MSF. Серед засновників – Міжнародний Червоний Хрест, Мальтійський орден і ЮНІСЕФ.

Це незалежна організація і фінансується передусім за рахунок суспільних пожертв з країн, де розташовані її представництва. MSF, діючи під егідою ООН, допомагає жертвам природних катастроф, збройних конфліктів, епідемій, соціальної маргіналізації більш ніж у 80 країнах світу. Кожного року близько 700 медпрацівників Medecins Sans Frontieres працюють у гарячих точках світу.

Привітання

У Міжнародний день лікаря бажаємо всіх благ світу, ідеального здоров'я, міцності духу в складних ситуаціях, любові та удачі. Нехай ваше величезне серце повне благородства та терпіння знає лише радість, а доля буде світлою та дивовижною.

*

Вітаю з Днем лікаря і бажаю, щоб сьогодні у руках були квіти, а не історії хвороби! А в думках – не складні завдання, а хороші безтурботні думки! Нехай кожен день приносить порцію щастя та натхнення.

*

Дорогий мій лікарю, зі святом! Це ти той, хто встає ні світ, ні зоря і поспішає до пацієнтів у будні та свята, в ожеледицю та в дощ. Це ти рятуєш життя і повертаєш із того світу. Це твоя професія найважливіша і найцінніша на світі. У Міжнародний день лікаря бажаю тобі вдячних пацієнтів, гідної зарплати та професійного зростання!

*

Сьогодні я від щирого серця вітаю лікарів з дуже важливим святом – Міжнародним днем лікаря. Бажаємо вам залишатися такими ж стійкими та вірними своїй клятві, бажаю бути мудрими і професійними, відповідальними і розуміючими. Нехай ваша благородна професія приносить вам почуття гордості та щастя.

*

Вітаю з Днем лікаря і бажаю чимало наснаги та натхнення, аби щодня піклуватись про пацієнтів. Хай не буває захворювань, які вам не вдасться вилікувати, а також залишається вдосталь часу поза роботою! Зі святом!

Вітаю вас з Днем лікаря! Ваша професія настільки важлива, що не повинна бути недооціненою, особливо в цей непростий період. Від щирого серця бажаю здоров'я, бадьорості духу, нових знань, кар'єрного росту, щоб пацієнти поважали, хвалили, любили і дякували!

Привітання у віршах

Міжнародний день лікаря

Є дата не проста,

Без привітань нам не можна,

Їх буде для вас маса:

Бажаємо вам великих успіхів,

Удачі загадаємо,

Щоб по кар'єрі ви йшли верх,

Дисертації захищаючи!

*

У Міжнародний день лікаря

Хочу вам побажати,

Нехай душі горить свіча —

І їй не затухати.

Добра справа ваших рук —

Порятунок для всіх!

Нехай в житті буде вірний друг,

Супроводжує успіх!

*

Ви чиєсь життя рятуєте кожен день.

І вас привітати зі святом нам не лінь.

Бажаємо професійного вам зросту!

І нехай все в житті буде радісно і просто!

*

Ви на варті здоров'я стоїте

І всім травмам, хворобам і вірусам

Дружним хором ви "Ні!" говорите

З часів пірамід і папірусів.

І рішення ви приймаєте,

Ох, для нас вони життєво важливі!

Як боротися з хворобами знаєте,

Капітани здоров'я дбайливі!

І нехай менше важких моментів

Знає ваша лікарська практика,

Нехай рятують легко пацієнтів

Стратегія, досвід і тактика.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що синоптики прокоментували чутки про холодну зиму в Україні та назвали попередні прогнози необґрунтованими.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше