Олаф Шольц

Шольц заявив, що німецька зброя зіграла "вирішальну" роль в успіхах ЗСУ

Shutterstock і підпис 5.ua

Канцлер також прокоментував постачання зенітно-ракетного комплексу IRIS-T

Під час пресконференції у Берліні канцлер ФРН Олаф Щольц заявив, що зброя, надана Німеччиною Україні, зіграла "вирішальну" роль у нещодавньому успішному контрнаступі ЗСУ. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Politico.

"Можна сказати, що та сама зброя, яку Німеччина зараз надала Україні, є вирішальною для розвитку конфлікту на сході України, і вона також зробила різницю у військових діях", – заявив Шольц.

Канцлер додав, що незабаром Німеччина має передати Україні зенітно-ракетний комплекс IRIS-T. За його словами, це "сучасне обладнання, яке не використовує навіть Бундесвер".

Одночасно з цим Шольц виключив постачання в Україну танків Leopard або БМП Marder. Він стверджує, що таке рішення треба узгоджувати з союзними державами та додав, що інші країни не передають українській армії західні бойові танки.

"Позиція всього уряду Німеччини – усіх його членів і партій, які його підтримують – залишається в тому, що односторонніх дій Німеччини не буде", – заявив Шольц.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що Німеччина передала Україні ще чотири зенітні САУ Gepard та 65 рефрижераторів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ