Telegram

Найпопулярніші Telegram-канали в Україні, що можуть бути небезпечними – деякі з них варто видалити негайно

Shutterstock

З початку війни серед українців почали набувати популярності різні Telegram-канали, які інформують суспільство про події в Україні та світі. Однак, не всі вони орієнтовані на поширення правдивої інформації

Навіть найпопулярніші канали можуть завдати шкоди суспільству, тому варто вміти вчасно фільтрувати джерела поширення інформації. Яким Telegram-каналам можна довіряти, а які з них варто видалити негайно розповідає "Дивогляд".

До списку 100 найбільш популярних Telegram-каналів увійшли, як державні українські, так і ті, які адмініструються російськими спецслужбами. Друга категорія здебільшого націлена на поширення дезінформації.

Так, згідно з результатами дослідження, найпопулярнішим в Україні залишається Telegram-портал "Труха. Україна". На нього підписано 2,27 млн користувачів.

З кінця осені 2019 року і до вересня 2022-го канал спеціалізувався переважно на новинах Харкова та області. Після 24 лютого джерело оприлюднювало інформацію швидше за інші медіа, у тому числі й офіційні.

Нині канал акцентує увагу на більш масштабних подіях національного і міжнародного значення. 

Проросійські канали

У ТОП-список увійшли також і пропагандистські Telegram-канали, які дуже швидко здобули популярність серед аудиторії. Це дозволяє їм розповсюджувати фейки і тим самим вводити аудиторію в оману.

У списку популярних серед українців телеграм-каналів нараховується 11 відверто проросійських:

 1. Telegram-канал Анатолія Шарія (706 тис підписників);
 2. Telegram-канал Тетяни Монтян "#МОНТЯН!" (511 тис);
 3. Telegram-канал Дмитра Васильця (334 тис);
 4. Telegram-канал Шейха Таміра (332 тис);
 5. "Легитимный" (675 тис);
 6. "Резидент" (601 тис);
 7. "First Новості войны" (501 тис);
 8. "Новое издание" (380 тис);
 9. "ЗеРада" (272 тис);
 10. "Политика Страни (248 тис);
 11. "Политика Украины" (208 тис).

Читайте також: Популярні Telegram-канали, які поширюють російську пропаганду і фейки – СБУ.

Що користувачі мережі читають найбільше?

Всі популярні телеграм-канали можна розподілити за кількома категоріями:

 1. Ті, що "мімікрують під ЗМІ" (36%);
 2. Місцеві пабліки (19%);
 3. Державні канали комунікації (12%);
 4. Проросійські канали (11%);
 5. Блогери/волонтери (8%);
 6. Політики/посадовці (5%);
 7. Інше (5%);
 8. Медіа (4%).

Серед найпопулярніших Telegram-каналів – 12, авторами яких є українські держоргани або місцеве самоврядування. Наприклад, голова Миколаївської області Віталій Кім, який з початку війни інформує про ситуацію в регіоні. 

Помітно з початку війни зросла аудиторія офіційного телеграм-каналу Президента України Володимира Зеленського (на 84% = 1,25 млн підписників).

Серед державних установ популярним залишається канал "Укрзалізниці" (323 тис підписників).

"Ситуація погіршується ще й тим, що 76% каналів з цього рейтингу є анонімними. Тобто українці в телеграмі часто надають перевагу неверифікованим, анонімним телеграм-каналам, які ширять фото або відео з фронту й місць обстрілів, псевдоновинний контент і політичні "інсайди". Частину цього контенту продукують канали, з яких стирчать вуха російських спецслужб", – йдеться у повідомленні джерела. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами корисними чат-ботами та Telegram-каналами, що пов'язані зі здоров'ям і лікарями.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ