Чоловік сидить біля ноутбука

Перерви на обід замало: скільки треба відпочивати під час робочого дня

Shutterstock

Дослідження тривало 30 років

Румунські вчені провели дослідження, в результаті якого встановили, скільки часу людина повинна відпочивати під час робочого дня і чому обідньої перерви недостатньо. Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Inverse.

Експерти вважають, що людина потребує більше мікроперерв, щоб відпочити думками і знову приступити до виконання обов'язків. При дотриманні такого режиму робота буде більш якісною.

Науковці проаналізували дані понад 20 досліджень, присвячених залежності працездатності людини від перерв на відпочинок. Загалом в експериментах взяли участь понад 2,3 тис осіб. Дослідження тривали 30 років.

Так, учені дійшли висновку, що перерви тривалістю 30 хв недостатньо для продовження ефективної роботи. Найкраще буде використати додаткові міні-перерви до 10 хв. На думку експертів із Західного університету Тімішоара в Румунії, цього часу достатньо для того, щоб відновити людський мозок і освіжити когнітивні механізми.

Тож, так звані, коротенькі кава-брейки впродовж дня допоможуть вам якісніше і уважніше виконувати свою роботу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Україні шукачів роботи стало втричі більше, ніж вільних вакансій.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ