Похована жінка

У Польщі археологи розкопали могилу "вампіра" – фото

Miroslaw Blicharski / Aleksander Poznan

Кілька століть тому людей спеціально калічили після їхньої смерті

У польському селі П'єн науковці проводили розкопки кладовища XVII століття, де знайшли поховання "жінки-вампіра". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Покійну поховали у шовковій шапочці, який є атрибутом високого статусу. Також у могилі розмістили серп, великий зуб-різець, який стирчить, а також палець ноги закували у замок.

Таке нетипове поховання обумовлене страхами мешканців Східної Європи перед тим, що покійники вилізуть зі своїх могил і нашкодять живим. Цілком можливо, що цю жінку прийняли за вампіра. Щоб захистити себе від її "пробудження", мешканці села закріпили лезо серпа біля горла, щоб воно відрубало голову мертвому, який ожив.

За словами археологів, у XVII століття потенційними вампірами також вважали тих, хто вчиняв самогубство. Щоб захистити себе від мерців деякі європейці тих часів спеціально калічили їх після смерті (відрубували кінцівки, розбивали кістки, вбивали у голову цвях), розташовували покійних обличчям вниз, щоб вони у разі пробудження закопувалися вглиб, а також закріплювали леза серпа або коси, які мали відрізати голову мерця.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці розгадали таємницю єгипетської мумії, яку вважали вагітною.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ